O mnie

Nazywam się Marek Suchcicki, urodziłem się 13 lipca 1992 roku w Bartoszycach. Jestem wiceprezesem Stowarzyszenia B-ce Non-profit oraz członkiem Stowarzyszenia Nasze Bartoszyce Aktywnie. Ukończyłem studia licencjackie na Uniwersytecie Gdańskim oraz magisterskie na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Pasjonuję się tańcem breakdance oraz sportami ekstremalnymi. Zajmuję się również rekonstrukcją wyposażenia polskich antyterrorystów. W wolnych chwilach podróżuję i spędzam czas z rodziną.


Od 4 klasy podstawówki zajmuję się tańcem breakdance. Ze swoją grupą taneczną uczestniczyliśmy w turniejach i warsztatach w całej Polsce. Do czasu wyjazdu z Bartoszyc prowadziłem nieodpłatnie zajęcia taneczne dla dzieci i młodzieży m.in. w Bartoszyckim Domu Kultury, świetlicy osiedlowej MONAR czy Piwnicy Artystycznej.

W marcu 2009 roku odbyłem praktykę zawodową w Dziale Kadr i Obsługi Prawnej Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II w Bartoszycach. W grudniu 2009 roku we współpracy z grupą Back to Break oraz Stowarzyszeniem MONAR zorganizowałem pierwszy turniej breakdance w Bartoszycach pod nazwą Breakowe Mikołajki.

W lutym 2010 roku odbyłem kolejną praktykę, tym razem w Dziale Administracji Spółdzielni Mieszkaniowej "BUDOWLANI" w Bartoszycach. Tego samego roku odbyła się druga edycja turnieju breakdance, którego również byłem organizatorem.


W 2011 roku uczestniczyłem w wielu szkoleniach m.in. "Szkolenie dla Liderów Inicjatyw Młodzieżowych" w Warszawie oraz “5x5 Animuj-Debatuj” również w Warszawie. 17 maja brałem udział w ogólnopolskiej konferencji w ramach Europejskiego Tygodnia Młodzieży, która odbyła się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. W czerwcu spędziłem 10 dni w Cadcy na Słowacji biorąc udział w kursie języka angielskiego dla osób pracujących z młodzieżą. W wakacje tego samego roku rozpoczął się projekt pn. Wirujące Osiedle, którego byłem koordynatorem. Akcja została sfinansowana z unijnego programu Młodzież w Działaniu. W te same wakacje prowadziłem także audycje muzyczne w Radio Bartoszyce (obecnie Radio Eska Bartoszyce). W 2011 roku zostałem zaproszony do organizacji imprezy Zabij Nudę, z moją pomocą w sierpniu odbyła się kolejna edycja. Pod koniec roku zostałem nagrodzony i mianowany wolontariuszem roku przez Burmistrza Miasta Bartoszyce.

W 2012 roku dokonałem rejestracji Stowarzyszenia B-ce Non-profit, którego zostałem wiceprezesem. W czerwcu zdałem egzamin technika ekonomisty uzyskując certyfikat potwierdzający kwalifikacje zawodowe. W sierpniu odbyła się trzecia edycja Zabij Nudę. W październiku podjąłem naukę na Uniwersytecie Gdańskim na Wydziale Ekonomicznym.


W kwietniu 2013 roku uczestniczyłem w międzynarodowym szkoleniu w Konstancin-Jeziornie pod Warszawą. Spotkanie trwało 5 dni, a udział wzięło 30 osób z 14 różnych krajów. W maju współorganizowałem zgromadzenie publiczne w Bartoszycach jako znak potrzeby budowy skateparku. Wakacje spędziłem w Wielkiej Brytanii, gdzie poznałem wielu ludzi różnych narodowości oraz doszkoliłem język angielski. Czwarta edycja Zabij Nudę odbyła się we wrześniu.

W 2014 roku dołączyłem do organizacji studenckiej - Koło Naukowe Finansów Międzynarodowych, jako członek współorganizowałem XX Studencką Konferencję Naukową „Kierunki zmian w sektorze finansowym w Polsce i na świecie”. W 2014 roku został zatwierdzony projekt wymiany Polsko-Słowackiej. W marcu odwiedziłem Detve w środkowej Słowacji w celu omówienia szczegółów wymiany. W maju jako lider Polskiej grupy na Słowację zabrałem ze sobą siedem osób. W przerwie międzysemestralnej podjąłem pracę jako Doradca ds. produktów bankowych w Ramm Finance Sp. z o.o. - autoryzowanym przedstawicielu banku Citi Handlowy. Piąta edycja Zabij Nudę odbyła się w lipcu, a impreza została rozszerzona do trzech dni. W sierpniu wraz z 15 innymi osobami podjęliśmy decyzję o utworzeniu Stowarzyszenia Nasze Bartoszyce Aktywnie i jeszcze tego samego roku zorganizowaliśmy dużą imprezę motoryzacyjną Moto-Zone. 27 września poślubiłem moją żonę Justynę.


W kwietniu 2015 roku odbyła się kolejna edycja konferencji naukowej KNFM, którą organizowałem razem z pozostałymi członkami organizacji studenckiej. Na początku czerwca odbyła się II edycja Moto-Zone zorganizowana jako Stowarzyszenie NBA. W lipcu obroniłem napisaną przeze mnie pracę dyplomową pn. "Międzynarodowe Stopy Referencyjne Rynku Pieniężnego" uzyskując tytuł zawodowy licencjata. Szósta edycja Zabij Nudę odbyła się w sierpniu 2015 roku. W październiku podjąłem naukę na studiach drugiego stopnia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim.

Pod koniec stycznia 2016 r. rozpoczęła się seria zajęć z praktykami pn. Akademia na Bank organizowanych przez Bank Handlowy w Warszawie, w których brałem udział. W lutym podjąłem współpracę z agencją kreatywną Showcast, gdzie odpowiedzialny byłem za public relations imprezy Broken Ball. Również w ramach tej współpracy w kwietniu zaangażowany byłem w organizację strefy VIP na Orlen Warsaw Marathon. Pierwszy dzień maja spędziłem na rejsie po mazurskich jeziorach w towarzystwie europosła Janusza Korwin-Mikkego. W lipcu rozpocząłem trzymiesięczną praktykę studencką w PZU. 25 października zostałem ojcem.


Na początku marca 2017 r. współorganizowałem koncert charytatywny w Bartoszycach, gwiazdą wieczoru był raper ze Stanów Zjednoczonych - 60 East. 21 marca uczestniczyłem w spotkaniu z prezydentem Lechem Wałęsą. Pod koniec maja uczestniczyłem w organizacji pierwszych zawodów deskorolkowych na nowym skateparku w Bartoszycach. 22 czerwca uzyskałem tytuł magistra na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim.